Żłobek Głogów Młp. - Słodki Bobasek - O NAS

Nowy oddział

01.02.2012 r. Żłobek "Akademia Maluszka Słodki Bobasek" otwiera Oddział w Głogowie Młp. na Osiedlu Niwa. Rozpoczynamy zapisy dzieci od 5-go miesiąca życia do lat 3-ech, zamieszkałych na terenie gminy Głogów Mlp.

Dane adresowe

Oddział żłobka "Słodki Bobasek":
Głogów Małopolski
ul. Krasickiego 8

Tel: 695 761 799 lub 667 305 003


Słodki Bobasek oddział w Głogowie Małopolskim - artykuł w "Ziemi Głogowskiej"

Żłobek powstał w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego co oznacza że część kosztów pobytu dzieci w przedszkolu ponosić będzie Gmina Głogów Małopolski. Tego typu rozwiązanie jest pierwsze w województwie podkarpackim i jedno z nielicznych w skali całego kraju.

28 stycznia (sobota) br. został otwarty prywatny żłobek w Głogowie Małopolskim. Artykuł w "Ziemi Głogowskiej" z tego wydarzenia znajduje się na stronie Urzędu Miasta - LINK - artykuł na str. 7 !

Podczas powstawania „Słodkiego Bobaska”, posługiwaliśmy się założeniami projektu do ustawy z dnia 4 lutego 2011 o opiece nad dziećmi do lat 3.

Tworząc punkt opieki nad dzieckiem Słodki Bobasek, robiliśmy wszystko, aby w momencie wejścia w życie ustawy móc otrzymać status „Żłobka”, a nie „Klubu Malucha”.

Przewaga statusowa „żłobka” nad „klubem malucha” ma znaczenie, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo Państwa pociech przebywających w placówce, ponieważ Żłobek spełnia dużo wyższe standardy bezpieczeństwa wyszczególnione w przepisach techniczno-budowlanych oraz przepisach o ochronie przeciwpożarowej.

Drugim istotnym elementem wyróżniającym „żłobek od „klubu malucha” jest ilość godzin w ramach, których dziecko może przebywać pod opieką w danym punkcie opieki,

• żłobek do 10 godzin dziennie
• klub malucha do 5 godzin dziennie.


Ustawa mówi o ósemce dzieci przypadających na jedną opiekunkę w punktach sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3. W „Słodkim Bobasku” na jedną opiekunkę przypada 5 dzieci zapisanych do „Słodkiego Bobaska”. .

Żłobek / Przedszkole w Rzeszowie

  • Słodki Bobasek to prywatny żłobek w Rzeszowie dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3-4 lat. Gumisiowa Dolina" jest prywatnym przedszkolem w Rzeszowie dla 3-latków.

Na skróty

Kontakt

Rzeszów, ul. Reformacka 4
Edyta Lawenda 695-761-799
Monika Jagiełło 667-305-003Wykonanie serwisu - DECOSMART Fotografia Ślubna Wrocław Tworzenie stron Rzeszów